Cracovia Maraton 2019-04-28

28 kwietnia 2019

W ostatnią niedzielę kwietnia odbył się Cracovia Marathon. Tegoroczna edycja przemoczyła uczestników, choć wielu udało się wykręcić życiówki. Zapraszamy do przeczytania relacji Mariusza:

Cracovia maraton to mój trzeci przystanek do zdobycia korony maratonów polskich? na wózku. Przed biegiem wiedziałem, że start w deszczu to będzie duże wyzwanie. Do 21 km wszystko szło dobrze – czas 1:40 wskazywał na ukończenie maratonu ok. 3:30. Niestety z każdym kolejnym kilometrem przez ciągły deszcz i kałuże ślizgały się rękawiczki i miałem coraz mniejszą siłę odepchnięcia. Co jakiś czas sprawdzałem zegarek i widziałem, że tempo spada, kilometry nie ubywają. Ale w głowie miałem myśli, przecież na mecie czeka Ewcia? i to mi pozwalało pokonywać kolejne kilometry. Przed samą metą dogonił mnie Sławomir Skotarek(gratulacje za życiówkę) i unieśliśmy ręce w górę – KONIEC META. Mój czas 3:54:17. Dla mnie w tym momencie nie jest najważniejszy czas, ale to że pokonałem ten dystans w bardzo trudnych warunkach, nie dałem się złamać?.
Wśród 18 zawodników na wózkach, którzy ukończyli bieg zająłem 5 miejsce. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich co ukończyli.

Ze swojej strony dodamy, że Sławek wykręcił czas 3:32:58, czyli poprawił swój poprzedni rekord o 15 minut!
Piękne jest też to, że pomimo startu o różnych godzinach, udało się im razem wbiec na metę!