Hosting – serwer.

Miejsce na Twoją stronę internetową to w skrócie hosting lub serwer. Dla naszych klientów, którzy zamówili projekt oraz wykonanie strony www oferujemy szybki bezpieczny serwer wraz z administracją strony. Administracja strony internetowej to przede wszystkim aktualizacja jej oprogramowania (WordPress lub Joomla oraz zainstalowanych dodatków) oraz regularne wykonywanie kopii bezpieczeństwa. W przypadku ewentualnej awarii w krótkim czasie jesteśmy wstanie przywrócić Twoją stronę do działania i odtworzyć utracone pliki.

Obecnie wszystkie strony pozostawione bez ciągłego nadzoru są narażone na ataki złośliwego oprogramowania (wirusy oraz tzw. trojany). Bezpieczny hosting z administracją to gwarancja sprawnego działania Twojej firmowej strony internetowej.

Masz pytania? Napisz do nas!

Hosting, administracja a bezpieczeństwo Twojej strony internetowej.

Można zadać pytanie dlaczego moja strona internetowa miałby być narażona na ataki? Czy serwer, na którym znajduje się strona nie jest bezpieczny? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Strony firmowe oparte o systemy CMS są często atakowane przez złośliwe oprogramowanie, które automatycznie wyszukuje nieaktualizowane strony internetowe. Pozostawiają one jakby „otwarte drzwi” dla złośliwego oprogramowania. Celem ataku jest zainfekowanie strony i najczęściej wykorzystanie jej do wysyłania spamu i dokonywania kolejnych infekcji stron i komputerów osobistych. Wszystko może to doprowadzić do uznania przez Google strony za niebezpieczną i wpisania jej do czarnej listy co automatycznie powoduje wykluczenie jej z wyników wyszukiwania. W celu zabezpieczenia naszej strony potrzebny jest nie tylko bezpieczny hosting, ale także aktualne oprogramowanie strony.

Jeżeli chcesz, żeby Twoja strona działała na bezpiecznym serwerze, posiadała zawsze aktualne oprogramowanie oraz kopie bezpieczeństwa zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.